ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

Glen Moray

Whisky Glen Moray to klasyczny reprezentant szkockiego regionu Speyside, który cechuje się łagodnością i słodyczą w smaku, co sprawia, że można go potraktować jako wstęp do świata trunków single malt. Delikatność w połączeniu z owocowo-kwiatowym aromatem z wyczuwalną jęczmienną nutą – taka właśnie jest Glen Moray, którą znajdziesz w naszym sklepie z whisky online!

Glen Moray – kilka słów o marce

Destylarnia Glen Moray powstała w 1897 roku na bazie browaru Elgin West Brewery. Od samego początku jej działalności do produkcji whisky używano lokalnie rosnącego jęczmienia oraz beczek po amerykańskim bourbonie oraz winach Chardonnay, sherry i porto, co wówczas było nowością. Tradycja leżakowania w beczkach po bourbonie przetrwała zresztą do dziś.

Obecnie Glen Moray to jedna z najbardziej rozpoznawalnych szkockich whisky typu single malt. Ceni się ją za łagodny, kremowo-miodowy smak z mocno wyczuwalnymi nutami kwiatowymi.

Glen Moray whisky – dostępne rodzaje

Jakie rodzaje Glen Moray są szczególnie warte uwagi? Jeśli to Twoja pierwsza przygoda z tego typu trunkami, dobrym wyborem może być klasyczna szkocka whisky Glen Moray Classic, pełna przyjemnych nut wanilii i dębu, mająca posmak cytrusów z cynamonem na tle przyjemnej słodyczy na finiszu. Doskonale uosabia ducha regionu Speyside!

Wytrawnym smakoszom proponujemy zaś Glen Moray 15 lub Glen Moray 18. Czym się charakteryzują? Glen Moray 15yo to połączenie whisky starzonych w beczkach zarówno po bourbonie, jak i po sherry, co nadaje słodkiego, owocowego smaku z wyczuwalnymi brzoskwiniami, pomarańczami, rodzynkami w czekoladzie oraz kremowym toffi. Natomiast Glen Moray 18 to wyjątkowa whisky single malt leżakująca minimum 18 lat tylko i wyłącznie w beczkach z dębu amerykańskiego. Jej smak to bogactwo przypraw takich, jak cynamon, goździki, wanilia i wiele innych.

Glen Moray whisky – cena

Glen Moray – cena tej whisky należy do wyjątkowo przystępnych, co również przemawia za tym, by wybrać ją na początek swojej przygody ze światem single malt. Ceny zaczynają się od 108 zł za 0,7-litrową butelkę.

Chcesz poznać więcej naszych propozycji? Alkohole online z całego świata – zapraszamy!

Twój koszyk

Czy masz ukończone 18 lat?

Ta strona przeznaczona jest jedynie dla osób pełnoletnich.

Wstęp wzbroniony.

Jesteś za młody.

TAK NIE