ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

Glenfiddich

Glenfiddich to marka, której nie trzeba przedstawiać nikomu – mówi się, że jest najpopularniejszą whisky typu single malt na świecie. Szkocka whisky Glenfiddich na co dzień powstaje w rejonie Speyside, w mieście Dufftown. Nazwa wywodzi się z języka gaelickiego i oznacza dolinę jelenia. Jeśli chcesz zakosztować smaków tej doliny, zobacz ofertę naszego sklepu z whisky online i rozpocznij przygodę z bogactwem smaków, jakie oferuje Glenfiddich!

Szkocka whisky Glenfiddich – jaka jest?

Whisky Glenfiddich powstaje w miedzianych alembikach i dojrzewa w wyselekcjonowanych beczkach m.in. po hiszpańskich sherry, bourbonie z USA czy karaibskim rumie – wszystko po to, by zaoferować jak najwięcej oryginalnego smaku i aromatu.

Glenfiddich whisky swoją wysoką od lat pozycję zawdzięcza wyjątkowej precyzji, dokładności w trzymaniu się dawnych receptur i stosowania składników takich, jak starannie dobierany jęczmień oraz krystalicznie czysta woda pochodząca z podziemnego źródła Robbie Dhu.

Glenfiddich whisky – rodzaje

Charakterystyczne trójkątne butelki z wytłoczonym logo przedstawiającym logo jelenia – po tym poznasz szkocką whisky Glenfiddich. Jakie rodzaje tego trunku szczególnie polecamy?

Warto zwrócić uwagę na Glenfiddich Orchard z serii Experimental, pierwszy na świecie single malt, który finiszuje w beczkach po Somerset Pomona. Znajdziesz tu klasyczny charakter Glenfiddich połączony z nutami świeżej gruszki oraz lekkim aromatem dębiny, który w smaku łączy słodycz dojrzałych owoców z sadu, kremowego toffi oraz karmelizowanych jabłek.

Koneserom wpadnie w oko Glenfiddich 29 yo Grande Yozakura – limitowana edycja wykończona w rzadkich japońskich beczkach Awamori, które nadają whisky niepowtarzalnego smaku. Trunek w kolorze głębokiego złota kryje w sobie bogate nuty zapachowe dębu, cynamonu oraz karmelizowanych migdałów.

Glenfiddich whisky – cena

Szkocka whisky Glenfiddich – cena za butelkę zależy od rodzaju, edycji oraz wieku. Limitowane kolekcje sprawdzą się na prezent dla każdego smakosza whisky, zaś klasyczne odmiany Glenfiddich whisky polecane są każdemu, kto dopiero zaczyna rozpoczyna swoją przygodę po świecie whisky single malt.

Chcesz więcej? Alkohole online – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Twój koszyk

Czy masz ukończone 18 lat?

Ta strona przeznaczona jest jedynie dla osób pełnoletnich.

Wstęp wzbroniony.

Jesteś za młody.

TAK NIE