ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

Glenglassau

Prawdziwa szkocka whisky – taka właśnie jest Glenglassaugh, marka, która odrodziła się po dłuższej przerwie i oferuje teraz wysokiej jakości alkohole. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, whisky Glenglassaugh Cię nie zawiedzie!

Whisky Glenglassaugh – kilka słów o marce

Glenglassaugh to destylarnia whisky szkockiej single malt, położona w malowniczym miejscu na obrzeżach regionu Speyside w północno-wschodniej Szkocji, w pobliżu małego miasteczka Portsoy. Została założona w 1875 roku, a jej pierwotnym właścicielem była Glenglassaugh Distillery Company, jednak miejsce to szybko zostało przejęte przez Highland Distillers, spółkę założoną przez Williama Granta i Synów oraz rodzinę Robertsonów.

Burzliwe dalsze dzieje whisky Glenglassaugh, pełne przejęć i chwilowych upadków, marka ma już dawno za sobą. Obecnie jest uznawana za jedną z destylarń z najwyższej półki.

Glenglassaugh – czym się charakteryzuje?

Wpływy środowiska Glenglassaugh tworzą prawdziwą złożoność, która jest w pełni odczuwalna w iście wybuchowym smaku whisky w ustach z długim i wytrawnym finiszem. Nowy styl tego trunku jest średniej wagi, mocno owocowy z ciężkim miodowo-kwiatowym charakterem.

Whisky Glenglassaugh – rodzaje

Whisky Glenglassaugh niejedno ma imię, jednak do najbardziej popularnych rodzajów tego alkoholu należą Torfa, Ervival oraz Evolution. Czym się one wyróżniają? Sprawdźmy:

  • Glenglassaugh Torfa whisky – torfowa szkocka whisky single malt. Torfa (co odnosi się do staronordyckiego słowa oznaczającego darń lub torf) dojrzewa w beczkach po burbonie i jest produkowana z jęczmienia torfowego,
  • Glenglassaugh Revival – dojrzewa w mieszance beczek po bourbonie pierwszego i ponownego napełnienia, finiszowana przez 6 miesięcy w beczkach pierwszego napełnienia po sherry oloroso. To bursztynowa i owocowa whisky z nutami pomarańczy, orzechów włoskich i toffi,
  • Glenglassaugh Evolution – to wyrafinowany single malt w najlepszych beczkach po amerykańskiej whisky z destylarni „George Dickel” w Tennessee. Równowaga między dębem a whisky nadaje temu trunkowi siłę charakteru i finezję.

Alkonet – najlepsza scotch whisky online

Glenglassaugh jest dostępna w naszym sklepie z whisky online – znajdziesz tu wszystkie wyżej wymienione rodzaje, które nadadzą Twojemu barkowi prawdziwie szkockiego charakteru. Chcesz więcej? Alkohole online – zobacz całą naszą ofertę!

Twój koszyk

Czy masz ukończone 18 lat?

Ta strona przeznaczona jest jedynie dla osób pełnoletnich.

Wstęp wzbroniony.

Jesteś za młody.

TAK NIE