ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

Glenrothes

Historia marki Glenrothes sięga 1868 roku, kiedy to lokalny kupiec James Stuart postanowił wynająć niedużą gorzelnię Macallan. Dziesięć lat później rozpoczęła się budowa znacznie większej destylarni o nazwie Glenrothes, która do dziś wytwarza zachwycającą whisky trafiającą w różne zakątki świata.

Glenrothes whisky – czym się charakteryzuje?

Destylarnia Glenrothes znajduje się w samym sercu regionu Speyside, który wyjątkowo słynie z produkcji whisky single malt. Procedura tworzenia whisky Glenrothes nie zmieniła się od czasu początków marki – wciąż używa się szkockiego jęczmienia oraz wody pochodzącej wyłącznie z Ardcanny i Brauchill, dwóch strumyków płynących w pobliżu destylarni.

Proces powstawania Glenrothes whisky jest powolny, dzięki czemu odbywa się wyjątkowo precyzyjnie. Alkohol leżakuje głównie w beczkach po hiszpańskiej sherry – nadaje to trunkowi owocowej słodyczy i elegancji nieporównywalnej z innymi tego rodzaju alkoholami.

Whisky Glenrothes – dostępne rodzaje

W naszym sklepie z whisky online znajdziesz Glenrothes z serii Soleo Collection, która zawiera różne wersje wiekowe: 10, 12, 18 oraz 25 years old. Cała ta kolekcja zestawiona jest z destylatów starzonych tylko i wyłącznie w beczkach po sherry, w większości tych z pierwszego napełnienia. Nazwa serii nawiązuje do procesu suszenia na słońcu winogron wykorzystywanych do tworzenia hiszpańskiego wina.

Szczególnie polecamy whisky Glenrothes 25yo, która urzeka aromatem tropikalnych owoców, takich jak mango czy ananas, oraz drzewa cedrowego. W smaku wyczuwalne są nasiona kolendry, fiołki oraz słony karmel, a wszystko to w połączeniu z nutami sherry.

Whisky Glenrothes – cena

Ile kosztuje butelka whisky Glenrothes? Cena oczywiście zależy od wieku trunku i zaczyna się od 299 zł za 10-letnią Glenrothes z linii Soleo Collection. Najdroższe są edycje limitowane oraz najstarsze whisky.

Alkonet – najlepsze whisky online

Szkocka whisky niejedno ma imię – przekonasz się o tym, odwiedzając nasz sklep. Znajdziesz tutaj wyjątkowo szeroki wybór alkoholi z całego świata, dzięki czemu nie tylko uzupełnisz swój domowy barek, ale także wybierzesz coś idealnego na prezent. Alkohole online – zapraszamy serdecznie!

Twój koszyk

Czy masz ukończone 18 lat?

Ta strona przeznaczona jest jedynie dla osób pełnoletnich.

Wstęp wzbroniony.

Jesteś za młody.

TAK NIE