ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

Ardbeg Vintage_Y2K: Pierwsza whisky milenijna

Ardbeg dom whisky przedstawia swoje najnowsze dzieło – Ardbeg Vintage Y2K, pierwszą edycję limitowaną z okazji nowego tysiąclecia. To moment przełomowy dla Ardbeg, który odzwierciedla głębię i złożoność marki.

Historia i dziedzictwo: narodziny Ardbeg Vintage Y2K

Zabytkowa destylarnia Ardbeg, która przetrwała przez ponad pół wieku, stanowiła scenę dla kreacji tej wyjątkowej whisky. Produkcja Ardbeg whisky rozpoczęła się w burzliwym okresie przełomu tysiącleci, kiedy to obawy związane z nadchodzącym milenium dominowały globalne dyskusje. Mimo tego destylarnia Ardbeg kontynuowała destylację swojego New Make Spirit, który następnie dojrzewał w starannie wyselekcjonowanych beczkach po bourbonie i sherry Oloroso.

Unikalne cechy Ardbeg Vintage Y2K

Destylat, który wypłynął z tych beczek, przerodził się w Ardbeg whisky Limited Edition, zwaną Ardbeg Vintage_Y2K. Charakteryzuje się ona intensywnymi słodkimi nutami oraz klasyczną torfowością, co czyni ją fenomenem wśród single maltów. Butelkowanie odbywa się z zawartością alkoholu 46,0% obj., niefiltrowane na zimno i niebarwione, co dodatkowo podkreśla naturalny charakter i czystość tej whisky.

Zanurzenie w smaku i aromacie

Ardbeg Vintage_Y2K oferuje złożoną paletę sensoryczną. W nosie dominują nuty ziołowe i cytrusowe z subtelną, ale wyraźną dymnością. Na podniebieniu odkrywamy sorbetową teksturę z intensywnymi słodkimi nutami anyżu i toffi, które stopniowo ustępują miejsca dymionym tonacjom smoły i sadzy. Finisz jest długi i bogaty, z akcentami antyseptycznych pastylek i skórki gorzkiej pomarańczy.

Ardbeg Vintage Y2K: Edycja dla Koneserów i Kolekcjonerów

Edycja Ardbeg Vintage Y2K zostanie wprowadzona na rynek w bardzo ograniczonej ilości, dostępna od 18 czerwca 2024 r. Sugerowana cena detaliczna wynosi 750 €, co podkreśla ekskluzywny charakter tej whisky.

Podsumowanie

Ardbeg Vintage Y2K to więcej niż whisky, to pamiątka epoki, stworzona z pasją i precyzją przez mistrzów z Ardbeg. Jest to esencja historii, rzemiosła i innowacji zawarta w każdej butelce. Ardbeg whisky Limited Edition nie tylko celebruje nowe tysiąclecie, ale również świadczy o niezachwianej jakości i tradycji, które są synonimami tego domu whisky. Teraz możesz zamawiać unikatowe whisky online w naszym sklepie. Wyjątkowe alkohole online możesz teraz zamówić z dostawą wprost na swój adres.
Twój koszyk

Czy masz ukończone 18 lat?

Ta strona przeznaczona jest jedynie dla osób pełnoletnich.

Wstęp wzbroniony.

Jesteś za młody.

TAK NIE