ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

Ballantine’s

JEDYNY TAKI BALLANTINE’S

Jeśli szkocka whisky typu blended to tylko Ballantine’s. Nieprzerwanie od 1827 roku podbija serca i podniebienia prawdziwych koneserów. Składa się z ponad 40 rodzajów szkockich whisky słodowych i zbożowych z 4 regionów tego malowniczego zakątka. W naszym sklepie znajdziesz różne warianty tego alkoholu, którego jeśli jeszcze nie znasz – na pewno pokochasz. 

Historia whisky Ballantine’s

Wszystko zaczęło się w 1827 roku w Edynburgu. To tam George Ballantine otworzył swój pierwszy sklep, w którym oferował trunek własnej roboty. Po krótkim czasie alkohol zaczął cieszyć się popularnością wśród mieszkańców, aż w końcu przyszedł czas na otwarcie drugiego sklepu w Glasgow. W 1881 roku George Ballantine zmarł, a firmę przejął jego syn – George Junior, który po 38 latach sprzedał markę koncernowi Barclay & McKinlay. Następne lata to dla whisky Ballantine’s kolejne przejęcia, ostatnie w 1988 roku przez koncern Allied Domecq. 

To, co wyróżnia whisky Ballantine’s, poza smakiem oczywiście, to tradycja, która została doceniona w 1938 roku przez Lorda Lyona. Whisky Ballantine’s otrzymała swój własny herb, który możemy zobaczyć na butelkach do dzisiaj. 

Jak powstaje whisky Ballantine’s?

Ballantine’s to whisky typu blended tworzona z ponad 40 rodzajów szkockich whisky z czterech regionów Szkocji: Speyside, Highlands, Islay oraz Lowlands. Przyjęło się uważać, że konkretne destylarnie odpowiadają za poszczególne elementy smakowe tego niesamowitego trunku, a mianowicie:

  • Destylarnia Glenburgie – smak jabłek i gruszek
  • Destylarnia Miltonduff – nuty kwiatowe, ziołowe, delikatna wanilia
  • Destylarnia Scapa – kremowa słodycz.

Poszczególne rodzaje whisky składające się na Ballantine’s leżakują w dębowych beczkach po bourbonie przez minimum 3 lata. Jest to czas, który muszą osiągnąć, aby móc nazywać się “szkocką whisky”. W ostatniej fazie produkcji mistrz kupażowania (Master Blender) miesza je ze sobą w określonych ilościach, by finalnie otrzymać whisky Ballantine’s. Następnie trunek jest butelkowany i dystrybuowany do sklepów. 

Jakie są rodzaje whisky Ballantine’s?

Whisky Ballantine’s posiada wiele rodzajów, jednak najpopularniejszymi są:

  • Ballantine’s Finest: opisywana jako zrównoważone połączenie smaków mlecznej czekolady, jabłek i wanilii
  • Ballantine’s 7 years old: opisywana jako nuty delikatnych jabłek połączone z dojrzałą gruszką i karmelem 
  • Ballantine’s 12 years old: opisywana jako miodowe i kwiatowe nuty z kremową słodyczą dębu. 

W Alkonet kupisz szkocką whisky Ballantine’s Finest w butelkach 700ML lub 1L.

Twój koszyk

Czy masz ukończone 18 lat?

Ta strona przeznaczona jest jedynie dla osób pełnoletnich.

Wstęp wzbroniony.

Jesteś za młody.

TAK NIE