WINA BIAŁE

Wina białe, w przeciwieństwie do win czerwonych, powstają z mniejszej liczby szczepów winogron. Ciekawostką jest to, że w przypadku win czerwonych szczepów jest kilkaset, a białe wino może powstać jedynie z kilkudziesięciu odmian roślin. W tej kategorii zebraliśmy największy wybór wyselekcjonowanych win białych z różnych zakątków świata. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym katalogiem online!

Wina białe z najlepszych szczepów winnych

Orzeźwiające, lekkie i wielowymiarowe. Wbrew pozorom wino białe wcale nie musi być szablonowe. Do najpopularniejszych szczepów zalicza się wina: Chardonnay, Sauvignon Blanc, Riesling, ale również Muscat itp. Wina białe z naszej oferty pochodzą z różnych zakątków świata: Francji, Mołdawii, Stanów Zjednoczonych czy rejonów Nowej Zelandii.

Oferujemy białe wino wytrawne, półwytrawne, półsłodkie i słodkie. Wina białe z naszego sklepu dostępne są w szerokiej rozpiętości cenowej, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nawet przy ograniczonym budżecie uda Ci się kupić bardzo dobre białe wino. Jeżeli nie wiesz, jakie wino wybrać najlepiej, zachęcamy do śledzenia naszego bloga. Staramy się przemycać w nim wartościowe informacje na temat charakterystyki, rodzajów i historii win. W razie dodatkowych pytań — zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z obsługą naszego sklepu.

Wina białe — klasyczne i musujące

Wina białe to również popularne i lubiane wina musujące. Chociaż część osób myli wina białe musujące z szampanem, warto podkreślić, że określenie szampan jest zarezerwowane wyłącznie dla alkoholi musujących wywodzących się z rejonów francuskiej Szampanii! W tej kategorii kupisz białe wina musujące, które świetnie pasują jako aperitif, ale też podnoszą smak deserów, lodów i np. owoców pod pierzynką. Dobór białego wina do okazji nie musi być trudny! Dokładamy starań, aby wszystkie wina białe z naszej oferty były szczegółowo opisane, dzięki czemu dokonując wyboru, masz szansę na spokojne, przemyślane i świadome zakupy.

Nasz sklep z alkoholami online to wyselekcjonowany wybór doskonałych win i innych alkoholi (również tych niszowych). Zachęcamy do udanych zakupów i polecamy również: