ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

Scotch Whisky

Szkocka whisky to najbardziej znana i najpopularniejsza wersja tego wybitnego bursztynowego trunku. Chcesz wiedzieć, czym się wyróżnia i przede wszystkim, co odróżnia ją od innych tego typu alkoholi pochodzących z różnych zakątków świata? Słynna whisky szkocka jest wyjątkowo ceniona przez znamienitych koneserów lubujących się w jej niepowtarzalnym aromacie i smaku. To także pierwsze kroki osób rozpoczynających swoją przygodę z degustacją tego alkoholu. Zacznij działać — zaopatrz się w jedną z butelek i sprawdź, co kryje jej wnętrze. Przenieś się na jedną z Wysp Brytyjskich, a dzięki whisky szkockiej odkryjesz ponad 1000-letnią historię i tradycję tego trunku bez wstawania z fotela.

Szkocka whisky — wybitny smak i aromat

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto spróbować szkockiej whisky, to jednym z argumentów będzie zapewne jej nieskazitelny smak i intensywny zapach. Koneserzy z całą pewnością wyczują intensywny dymny, wręcz ziemisty aromat, który zawdzięcza wędzeniu jęczmienia w procesie produkcji. Podobnie jak równie wyrazisty bourbon, który jest wytwarzany z kukurydzy, szkocka whisky produkowana jest głównie z jednego rodzaju zboża tj. słodowanego jęczmienia. Warto nadmienić, że jest to najczęściej wybierany gatunek tego trunku na świecie. Whisky szkocka to także najpopularniejsza odmiana tego bursztynowego trunku w Polsce.

Whisky szkocka — dlaczego warto zakupić butelkę tego alkoholu?

Jeśli zdarzyło Ci się wcześniej spróbować irlandzkiej whisky, to godny uwagi jest fakt, że szkocka whisky smakuje zupełnie odmiennie. Dzięki procesowi dwukrotnej destylacji blendy pochodzące z północy Wysp Brytyjskich nabierają wyjątkowego smaku. Natomiast to single malt są prawdziwą perłą docenianą i komplementowaną przez znawców. Zdecydowanie polecane są kilkuletnie wersje, bez względu region produkcji na terenie Szkocji. Przekonaj się, co kryje w sobie ten nadzwyczajny trunek i zdecyduj, czy jest wart polecenia czy podarowania bliskiej osobie.

Sklep z alkoholami online alkonet.pl to bogaty wybór 12-, 15- czy nawet 18-letnich wariantów whisky szkockiej. W naszym sklepie znajdziesz nie tylko popularną blended whisky scotch, ale także znakomite single malty cechujące się nadzwyczajnym aromatem. Dla wielbicieli tego gatunku przygotowaliśmy także ofertę innych rodzajów tego trunku m.in.:

  • whisky japońska,
  • amerykańska whisky,
  • irlandzka whisky,
  • grain whisky,
  • blended malt.

Popularna szkocka to trunek nie tylko dla doświadczonych degustatorów whisky, ale również dla osób początkujących, którzy chcą doświadczyć tej ekscytującej podróży. Rozmaitość smaków i nut zapachowych sprawia, że jest to jeden z najbardziej pożądanych przez smakoszy alkoholi. Znajdziesz u nas trunki z najpopularniejszych destylarni, takich jak The Macallan. Zadbaj o to, by w Twoim barku zawsze znalazło się miejsce dla jakościowej szkockiej whisky i odwiedź nasz sklep online.

A może interesują Cię także inne alkohole, takie jak wina czerwone, giny czy likiery? Po największy wybór rodzajów zapraszamy do alkonet.pl!

Twój koszyk

Czy masz ukończone 18 lat?

Ta strona przeznaczona jest jedynie dla osób pełnoletnich.

Wstęp wzbroniony.

Jesteś za młody.

TAK NIE