ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

Inwestycja w alkohole ? pewny sposób na lokowanie kapitału

Inwestowanie, powiedzmy otwarcie, to ryzykowny biznes. Niemniej jednak, jest jeden sektor rynku, który z roku na rok rośnie w siłę, ciesząc się uznaniem zarówno doświadczonych inwestorów, jak i początkujących amatorów. Jest to inwestycja w whisky. Czy jest to biznes dla Ciebie? Przeczytaj nasz wpis i sam się przekonaj.

Inwestycja w whisky – czy warto

Podczas gdy tradycyjne formy inwestycji, takie jak akcje czy nieruchomości, mogą czasem oscylować na niestabilnym gruncie, whisky w butelkach jest bezpieczną przystanią dla kapitału. Inwestycja w whisky od lat cieszy się wśród inwestorów niesłabnącą popularnością. Jest to trunek łatwy do przechowywania i z biegiem lat zyskuje na jakości. Można określić go jako pewny sposób na inwestycję, ponieważ jego wartość nie jest zależna od sytuacji politycznej ani kryzysów na giełdzie.

W jaką whisky warto inwestować?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaka whisky będzie najlepsza do inwestowania, powinieneś skupić się na kilku podstawowych kryteriach. Przede wszystkim od razu wykluczamy popularne marki, które są dostępne w każdym supermarkecie. Na wzrost ich wartości trzeba będzie czekać bardzo długo, a i tak trudno spodziewać się spektakularnych zysków. Czego więc szukać? Limitowanych edycji, które ukazały się w niewielkich ilościach i uzyskały pozytywną ocenę sommelierów.

Pamiętaj też o tym, że dla miłośników whisky liczy się emocjonalne podejście do trunku. Warto więc zwrócić uwagę na limitowane opakowania – na przykład z okazji chińskiego Nowego Roku, premiery nowej serii popularnego serialu czy rocznicy istnienia destylarni.

Jeśli nie masz pewności, jaki trunek wybrać do inwestycji w whisky, opinie znawców będą bardzo pomocne. Warto też śledzić nowinki, które prezentujemy na naszej stronie.

Inwestycja w whisky – jak zacząć?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, do wyboru odpowiedniego trunku trzeba podejść z dużym wyczuciem. Jak już pisaliśmy wyżej, absolutnie nie kupujemy ich w najbliższym supermarkecie. Zamiast tego najwygodniej kupować whisky online.

Do przechowywania whisky nie potrzebujesz żadnych specjalnych zabiegów. Wystarczy tylko, że zabezpieczysz butelki przed promieniami słonecznymi i wysoką temperaturą. W praktyce wystarczy Ci więc zwykły barek, w którym Twój trunek będzie spokojnie czekać na zwrot inwestycji. 

W jakie jeszcze trunki warto inwestować?

Oczywiście zwrot przynosi nie tylko whisky. Inwestycja w wina czy koniaki również może Ci się opłacić. Jednak w przypadku tego pierwszego trunku musisz wziąć pod uwagę, że nie każdy gatunek nadaje się do starzenia. Wina trzeba też przechowywać w starannie do tego przygotowanej piwniczce, inaczej ich jakość będzie spadać, zamiast wzrastać. Nieco łatwiej może być z koniakami, jednak jest to trochę bardziej ryzykowna inwestycja. W Polsce nie jest to tak popularny alkohol jak whisky, więc chętnych do zakupu drogiej brandy będzie o wiele mniej.

Podsumowanie

Inwestycja w alkohole, a zwłaszcza w whisky, to interesujący i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Na sukces mogą liczyć osoby, które z pasją i zaangażowaniem będą śledziły rynek, wybierając jednocześnie odpowiednie alkohole do swego portfolio. Najlepiej kupować wysokiej klasy limitowane alkohole online, których wartość będzie rosnąć z biegiem lat. Rozważaj, analizuj, inwestuj — a sukces nie będzie daleko!

Twój koszyk

Czy masz ukończone 18 lat?

Ta strona przeznaczona jest jedynie dla osób pełnoletnich.

Wstęp wzbroniony.

Jesteś za młody.

TAK NIE